دلنوشته

دِلنِوشـــتِه

درخت با جنگل سخن می گوید

علف با صحــــــرا

ستاره با کهکشـــان

دریا با امـــواج و

 من با تـــو

سخن می گویــــم …

بی تردید در دنیای پر مشغله‌ و شلوغ امروز که مظاهر مدرنیته و توسعه ، از هر سو ما را احاطه کرده و روح و جسم و روانمان را بدلیل عدم درک درست از شرایط و جایگاه انسانی مان،  تحت الشعاع قرار داده است ، ضروریست  که از دریچه ی دیگری به ابعاد زندگی خود و همنوعانمان بیندیشیم و با تکیه بر آگاهی ، آموزش و  تجارب فردی و جمعی از هم اکنون‌ با بهبود مستمر و پیوسته  خود و اطرافیان ، آینده ای بهتر و قابل تحمل را ملاک افکار و رفتارمان قرار دهیم.

پر واضح است که گوشه گوشه ی سرزمین باستانی و پر اصالت مان ایران ، از هر حیث زیبا ، دیدنی و دوست داشتنی است . از استان های جنوبی گرفته تا نقاط غربی و شرق و مرکزی  که  به زیبایی هر یک از جاذبه هایی ناب و منحصر بفرد برخوردار بوده و هستند.

در اینجا  اما  استان های گیلان و مازندران ، بواسطه همجواری و  برخورداری از  اشتراکات محیطی و طبیعی  و همچنین کوتاهی نسبی مسافت و همسایگی و قرابت با استان هایی چون قزوین ، البرز، تهران و حتی زنجان ( با استفاده از چندین مسیر  متنوع) از امتیاز ویژه ای برخوردار هستند که همین می تواند، جاذبه های این حوزه جغرافیایی را با سایر نقاط متمایز کرده و برای برخی از هموطنان انتخاب مطلوب تری باشد .

بی هیچ اغراقی می توان گفت جنگل های شاداب و سرسبز ارتفاعات تنکابن ، چشمه ساران و آبشارهای نشئت گرفته از  ارتفاعات دو و سه هزار ، و گشت و گذار در امتداد بستر  رودخانه ای هراز از جالب ترین و جاذب ترین مقاصد دلپذیر و نزدیک و ایده آل در حوزه بومگردیست که ضمن آشنایی بیشتر شما با مفهوم بوم و بومگردی ،  نشاط و آرامش و طراوت روحی / جسمی شما ،با بهره مندی از امکانات و خدمات موسسه ی آوای باران  دو چندان خواهد شد .

باشدکه ازاین راه بایاری و همدلی هم اینده بشررابازسازی واحیاء کنیم.